Solid Surface – jak wygląda obróbka tworzywa na blaty?

Solid Surface - jak wygląda obróbka tworzywa na blaty?

Tworzywo Solid Surface coraz częściej znajduje dla siebie miejsce w procesie wyposażania wnętrz. Jest elementem projektów na wymiar, choć łatwość jego obróbki i termoplastyczność sprawiają, że osoby interesujące się jego możliwościami nie muszą obawiać się dużych kosztów. Tych nie generuje nie tylko samo tworzywo, ale również jego obróbka.

Odpowiedni frez do Solid Surface sprawia zresztą, że jest ona możliwa do przeprowadzenia nawet przez osoby zajmujące się pracą z tworzywami amatorsko.

 Frez do Solid Surface – zastosowanie

Tym, co zwraca uwagę na ten rodzaj tworzywa jest – przede wszystkim – możliwość tworzenia z jego użyciem jednolitych płaszczyzn. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tworzywa Corian, nie ma mowy o podziałach, które byłyby widoczne gołym okiem. To właśnie dlatego frezy i frezarki do Solid Surface sprawdzają się przede wszystkim podczas pracy nad blatami – zarówno kuchennymi, jak i tymi, które goszczą w łazienkach. Plusem Solid Surface jest także to, że tworzywo można ozdabiać w ciekawy sposób – choćby poprzez tworzenie estetycznych łuków.