Adwokat w Katowicach – zakres prowadzonych spraw

Adwokat w Katowicach – zakres prowadzonych spraw

Niemal każda osoba przynajmniej raz w swoim życiu musi skorzystać z usługi prawnika. Zakres i ważność takiej sprawy może być bardzo różna – od tych najbardziej prostych, aż po takie, które wymagają dłuższego pochylenia się nad problemem, a nawet rozprawy sądowej. Na szczęście niemal każdy prawnik posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby reprezentować swojego klienta w wielu różnorodnych sprawach. Podobnie jest w przypadku adwokatów z Katowic.

Zakres spraw prowadzonych przez adwokata

Każda osoba potrzebująca rozwiązać swój problem powstały na gruncie prawa powinna udać się do odpowiedniego specjalisty. Adwokat w Katowicach może poprowadzić sprawy z wielu zakresów tematycznych. Te najpopularniejsze to:

  • separacja bądź rozwój (między innymi mediacje pomiędzy małżonkami, prowadzenie sprawy rozwodowej, ustalenie wysokości alimentów oraz spraw związanych z opieką nad dziećmi)
  • sprawy rodzinne (na przykład sprawy o alimenty, ustalenie ojcostwa, ograniczenie lub odebranie praw rodzicielskich czy ustalenie zasad opieki naprzemiennej)
  • sprawy spadkowe (między innymi dotyczące nabycia lub odrzucenia spadku czy kwestie związane z zachowkiem)
  • sprawy majątkowe (na przykład dotyczące podziału majątku, rozdzielności majątkowej czy uniknięcie odpowiedzialności za długi małżonka)

W każdym z tych przypadków zadaniem adwokata z Katowic jest nie tylko przygotowanie strategii i wszystkich niezbędnych dokumentów, ale też porady prawne oraz prowadzenie sprawy przed sądem.

Rekomendowane artykuły