Czy warto pomyśleć o kafelkach w salonie?

Czy warto pomyśleć o kafelkach w salonie?

Kafelki kojarzą się nam z podłogami w kuchni i łazience i jako takie nie budzą żadnych wątpliwości. Od niedawna możemy jednak usłyszeć również o propozycjach idealnych do salonu. Choć wiele osób obawia się, że jest to jedynie krótkoterminowy trend, trudno nie zgodzić się z tym, że wizja płytek w salonie jest kusząca. Czas więc zapytać o ich największe zalety.

Ich listę otwiera wytrzymałość – mocny argument niemożliwy do zakwestionowania. Salon jest pomieszczeniem intensywnie wykorzystywanym. Co więcej, wystarczy, że w domu znajdują się dzieci albo zwierzęta, a stan podłogi szybko zaczyna wymykać się spod kontroli. Płytki są znane ze swojej odporności na ścieranie, nie są im też straszne uszkodzenia mechaniczne. Nawet intensywnie zużywane zachowują wysoką jakość i świetną prezencję. Plusem takiego rozwiązania jest też łatwość, z jaką można utrzymać je w czystości. Salon to pomieszczenie o reprezentacyjnym charakterze, nic więc dziwnego, że możliwość sprzątania go szybko i bez niepotrzebnego stresu, nie może nas nie cieszyć.

Jakie płytki wybrać do salonu?

Wybierając płytki do salonu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na styl pomieszczenia, pozostałe wyposażenie wnętrza oraz nasze upodobania. Z pewnością idealnie sprawdzą się płytki drewnopodobne, które aktualnie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Rekomendowane artykuły