Za co możemy stracić prawo jazdy na okres 3 miesięcy?

Za co możemy stracić prawo jazdy na okres 3 miesięcy?

Gdy poruszamy się po drogach musimy pamiętać o bezpieczeństwie naszym oraz innych uczestników ruchu drogowego. Każdemu zdarzy się czasami przekroczyć prędkość ale musimy pamiętać za jakie wykroczenia możemy stracić prawo jazdy.

Utrata prawa jazdy

Stracić prawo jazdy na okres 3 miesięcy możemy po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o 50km/h. Narażamy w ten sposób nasze zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego lub pieszych. Konfiskata prawa jazdy to nie jedyna kara jaka nas spotka, gdyż otrzymamy również mandat w wysokości 1500zł. Jeżeli to recydywa to kara będzie jeszcze wyższa, będzie wynosić 3000zł. Dodatkowo otrzymamy również 10 punktów karnych.

Kolejnym wykroczeniem przez które możemy stracić prawo jazdy jest przewożenie zbyt wielu pasażerów w samochodzie. W dowodzie rejestracyjnym określona jest maksymalna liczba pasażerów jaką możemy przewieźć danym pojazdem. Jeżeli policja złapie nas podczas przewożenia większej ilości osób to dostaniemy mandat w wysokości 100zł oraz 1 punkt karny za każdego nadmiarowego pasażera. Dodatkowo stracimy prawo jazdy na 3 miesiące za przewożenie powyżej 3 pasażerów.

Jeżeli interesuje nas zrobienie prawa jazdy to warto sprawdzić ofertę firmy prawo jazdy b Warszawa.

Rekomendowane artykuły