Jak wygląda leczenie ginekomastii?

Jak wygląda leczenie ginekomastii?

Bez względu na wiek pacjenta, ginekomastia jest schorzeniem, które można leczyć. Warto jednak pamiętać o tym, że nie ma mowy o jednej metodzie, o której można powiedzieć, że charakteryzuje się skutecznością bez względu na okoliczności.

Ginekomastia we Wrocławiu jest leczona w wielu miejscach, szukając naprawdę wiarygodnego wsparcia warto jednak stawiać przede wszystkim na szpital chirurgiczny. W procesie leczenia kluczowe znaczenie wydaje się mieć to, jaka jest przyczyna problemu.

Co ważne, leczenie jest możliwe nawet w przypadku ginekomastii idiopatycznej. Tam, gdzie przyczyna jest niemożliwa do rozpoznania, zaleca się zastosowanie zabiegu operacyjnego. W czasie jego trwania usuwa się tkankę gruczołową pojawiającą się w nadmiernej ilości. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, nie wiąże się jednak z długim okresem rekonwalescencji i przynosi szybkie rezultaty. Przy ginekomastii patologicznej często stosuje się dodatkowe leczenie farmakologiczne o charakterze wspomagającym. Pacjent musi też liczyć się z nawrotami choroby.

 

Rekomendowane artykuły