Jaki frez wykorzystać do pracy z Corianem?

Jaki frez wykorzystać do pracy z Corianem?

Odpowiedź na pytanie o to, jaki frez do Corianu będzie tym najbardziej odpowiednim, z pewnością stanie się łatwiejsza wtedy, gdy poświęcimy nieco uwagi samej płycie Corian i jej specyfice. Warto więc przypomnieć, że ten zaawansowany produkt kompozytowy coraz częściej znajduje zastosowanie właśnie jako materiał projektowy i architektonicznych.

Tym, co sprawia, że notuje coraz silniejszą pozycję na rynku, jest przede wszystkim jego konstrukcyjna wszechstronność. Na uwagę zasługuje jednak również to, że mamy do czynienia z materiałem funkcjonalnym i wytrzymałym. Corian jest przeważnie dostarczany w formie arkuszy, choć może przybierać także postać wyrobów kształtowych. Wbrew obawom osób, które nie miały z nim wcześniej do czynienia, jego obróbka nie należy wcale do skomplikowanych. Przeważnie wystarczą typowe narzędzia stolarskie, w tym również frezy. Wybierając je warto więc skoncentrować się przede wszystkim na tym, do czego będzie wykorzystywany materiał i jak skomplikowane prace będą wykonywane z jego udziałem.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta na takie produkty, jak frez do Corianu na naszej stronie www.adriatech.pl.

Rekomendowane artykuły